ריצוף PVC

ריצוף PVC מבצע מהפכה בתחום הריצוף כאשר הוא מציע פתרון יעיל, עמיד ועיצובי. ה-PVC הוא חומר פולימרי סינתטי שכולל בו באופן טבעי שלל סגולות פונקציונליות יקרות ערך, אך עם זאת הוא מציע גמישות עיצובית יוצאת דופן שמכשירה אותו לחקות באופן יעיל חומרי גלם טבעיים. באופן הזה ניתן ליהנות מחזות של אבנים טבעיות או של עץ יחד עם תכונות פונקציונליות מעולות וחסרות תחליף.

רוצים להכיר את הריצוף מקרוב? נשמח לשמוע מכם 👈

טיפים לבחירה ומה כדאי לקחת בחשבון לפני הרכישה

 ה-PVC הוא חומר פולימרי שבכל דרכי העיבוד שלו כולל יתרונות מהותיים אשר מכשירים אותו לשמש בשלל סביבות. ביניהם ניתן למנות עמידות למים וללחות, אטימות, אנטי בקטריאליות ועוד.

כך, אין צורך להרהר יותר מידי על האופי השימושי של ה-PVC, וניתן להבטיח מראש שהוא יהווה ריצוף מעולה שיספק את כל הצרכים הסביבתיים שלנו. באופן הזה ניתן להסב את תשומת הלב במלואה אל הפן האסתטי של ריצוף ה-PVC – ויש הרבה עומק וגמישות בפן האסתטי הזה.

ה-PVC מאפשר לנו גמישות עיצובית יוצאת דופן שניתן באמצעותה לסגל לרצפה כמעט כל מראה שרק נרצה. באמצעות התכונה הזו נוכל להגדיר לחלל שלנו סגנון מסורתי או מודרני, שמרן או נועז, צבעוני או מינימליסטי – הכל על פי דרישה.

אז כאשר אנו צריכים לבחור עבורנו ריצוף PVC, עלינו לבחון את כל האפשרויות האסתטיות העומדות בפנינו ולברור בין האפשרויות הבאות:

  • חיקוי חומרי גלם: המהפכנות של ה-PVC מתאפיינת ביכולת שלו לחקות חומרי גלם טבעיים, וכך נוכל להשתמש בו כדי לדמות פרקטים או רצפה עשויה אבנים טבעיות – יש לשקול היטב את האפשרויות השונות ולבחון את האפשרות לשלב בחלל העיצובי שלנו חזות של חומר גלם טבעי שכזה.
  • תצורות גאומטריות: איננו חייבים לבחור בחיקוי לחומרי גלם טבעיים כלשהם, ובאמצעות ה-PVC ניתן לקבל רצפה אשר מציגה שלל דוגמות, טקסטורות ותבניות – כדאי לבחון את האפשרויות השונות עבור ה-PVC ולראות אם ישנה אפשרות שמוצאת חן בעינינו גם בין האפשרויות שאינן מחקות חומרי גלם טבעיים.
  • גימור: החזות של פני הריצוף אינם היחידים שמגדירים את הגוון האסתטי של ריצוף ה-PVC, וניתן גם משקל רב לגימור שלו – אמנם כחומר פולימרי, ה-PVC רגיל להיות חומר חסר ברק, אך אין מניעה להקנות לו גימור שונה שיכול להשפיע רבות על המראה הסופי שלו.
  • אמצעי הגנה: יתרון נוסף של ה-PVC אשר דווקא לא מתאפיין באסתטיקה שלו, הוא היכולת של הריצוף מסוג זה לשלב בו אמצעי הגנה שונים אשר מכשירים אותו לשמש בשלל סביבות – בין אמצעי ההגנה הללו ניתן למנות את סוג ה-PVC שעמיד לכימיקלים ומאפשר שימוש בסביבות יצרניות, ה-PVC למניעת החלקה, אשר משלב בו שיטות להגברת מקדם החיכוך שלו וכך ליצירת סביבה בטיחותית יותר, וסוג ה-PVC האנטי סטטי אשר מסוגל לנטרל את סכנת הפריקה הלא מבוקרת של חשמל סטטי עבור סביבות הנמצאות בסיכון.