ריצוף PVC

ריצוף PVC מבצע מהפכה בתחום הריצוף כאשר הוא מציע פתרון יעיל, עמיד ועיצובי. ה-PVC הוא חומר פולימרי סינתטי שכולל בו באופן טבעי שלל סגולות פונקציונליות יקרות ערך, אך עם זאת הוא מציע גמישות עיצובית יוצאת דופן שמכשירה אותו לחקות באופן יעיל חומרי גלם טבעיים. באופן הזה ניתן ליהנות מחזות של אבנים טבעיות או של עץ יחד עם תכונות פונקציונליות מעולות וחסרות תחליף.

רוצים להכיר את הריצוף מקרוב? נשמח לשמוע מכם 👈

טיפים לבחירה ומה כדאי לקחת בחשבון לפני הרכישה

 ה-PVC הוא חומר פולימרי שבכל דרכי העיבוד שלו כולל יתרונות מהותיים אשר מכשירים אותו לשמש בשלל סביבות. ביניהם ניתן למנות עמידות למים וללחות, אטימות, אנטי בקטריאליות ועוד.

כך, אין צורך להרהר יותר מידי על האופי השימושי של ה-PVC, וניתן להבטיח מראש שהוא יהווה ריצוף מעולה שיספק את כל הצרכים הסביבתיים שלנו. באופן הזה ניתן להסב את תשומת הלב במלואה אל הפן האסתטי של ריצוף ה-PVC – ויש הרבה עומק וגמישות בפן האסתטי הזה.

ה-PVC מאפשר לנו גמישות עיצובית יוצאת דופן שניתן באמצעותה לסגל לרצפה כמעט כל מראה שרק נרצה. באמצעות התכונה הזו נוכל להגדיר לחלל שלנו סגנון מסורתי או מודרני, שמרן או נועז, צבעוני או מינימליסטי – הכל על פי דרישה.

אז כאשר אנו צריכים לבחור עבורנו ריצוף PVC, עלינו לבחון את כל האפשרויות האסתטיות העומדות בפנינו ולברור בין האפשרויות הבאות:

  • חיקוי חומרי גלם: המהפכנות של ה-PVC מתאפיינת ביכולת שלו לחקות חומרי גלם טבעיים, וכך נוכל להשתמש בו כדי לדמות פרקטים או רצפה עשויה אבנים טבעיות – יש לשקול היטב את האפשרויות השונות ולבחון את האפשרות לשלב בחלל העיצובי שלנו חזות של חומר גלם טבעי שכזה.
  • תצורות גאומטריות: איננו חייבים לבחור בחיקוי לחומרי גלם טבעיים כלשהם, ובאמצעות ה-PVC ניתן לקבל רצפה אשר מציגה שלל דוגמות, טקסטורות ותבניות – כדאי לבחון את האפשרויות השונות עבור ה-PVC ולראות אם ישנה אפשרות שמוצאת חן בעינינו גם בין האפשרויות שאינן מחקות חומרי גלם טבעיים.
  • גימור: החזות של פני הריצוף אינם היחידים שמגדירים את הגוון האסתטי של ריצוף ה-PVC, וניתן גם משקל רב לגימור שלו – אמנם כחומר פולימרי, ה-PVC רגיל להיות חומר חסר ברק, אך אין מניעה להקנות לו גימור שונה שיכול להשפיע רבות על המראה הסופי שלו.
  • אמצעי הגנה: יתרון נוסף של ה-PVC אשר דווקא לא מתאפיין באסתטיקה שלו, הוא היכולת של הריצוף מסוג זה לשלב בו אמצעי הגנה שונים אשר מכשירים אותו לשמש בשלל סביבות – בין אמצעי ההגנה הללו ניתן למנות את סוג ה-PVC שעמיד לכימיקלים ומאפשר שימוש בסביבות יצרניות, ה-PVC למניעת החלקה, אשר משלב בו שיטות להגברת מקדם החיכוך שלו וכך ליצירת סביבה בטיחותית יותר, וסוג ה-PVC האנטי סטטי אשר מסוגל לנטרל את סכנת הפריקה הלא מבוקרת של חשמל סטטי עבור סביבות הנמצאות בסיכון.

מהו פי וי סי?

פי.וי.סי או בשמו המלא "פוליוויניל כלוריד" הוא אחד משלושה חומרי גלם פולימריים סינתטיים. ה-PVC מיוצר בעיקר לתעשיית הבנייה, שם הוא משמש כתחליף לחומרי גלם טבעיים שבהם עשו שימוש כגון: בטון, עץ, טיט ועוד. בנוסף הוא משמש כחומר נפלא לריצוף חדרי שינה, המטבח או הסלון. וזאת משום שהוא מסוגל להתאים את עצמו באופן מושלם לכל עיצוב שבו תבחרו.

מספר אלמנטים ב PVC שבהם כדאי להתמקד:

הראשון – יכולתו של ה-PVC לחקות חומרי גלם שונים כגון: אריחי עץ, בריקים, ודוגמאות עיצוביות נוספות הלקוחות מן הטבע.

השני – יכולתו להציג צורות גאומטריות שונות ומעניינות.

השלישי – הגימור והאיכות שבו הוא מגיע .

והרביעי – ההגנה שחומר זה מציע הן בסביבה ביתית הון בסביבת עבודה.

כמו כן, בין יתרונותיו הרבים ניתן למצוא שהוא גם משמש כחומר אטום, חומר עמיד בפני מים ולחות, חומר אנטי־בקטריאלי ועוד. תכונותיו מעניקות לו בין היתר חוזק ואלסטיות למשך שנים רבות. הוא עשוי מחומר הניתן למחזור ועלותו זולה מול תמורתו האפקטיבית בתחומים כה רבים.

משטח PVC דמוי פרקט

ה- PVC יכול להתאים עצמו הן לבתים פרטיים ומשרדים כאשר הוא דמוי פרקט עץ או כריצוף למפעלים או חדרים נקיים שבהם הוא משמש כריצוף מונע החלקה או ריצוף אנטי-סטטי (מנטרל חשמל). יתרונות ה-PVC כמשטח דמוי פרקט הם בראש ובראשונה גמישותו הרבה. חומר זה מתאים עצמו באופן מדויק לחומרי גלם המצויים בטבע. אין זה משנה אם מדובר בטקסטורת עץ או אפילו במראה של אבנים טבעיות, בריקים וסגנונות עיצוב רבים ומגוונים.

כמו כן, מאפשר משטח ה-PVC, לשטוף את הריצוף דמוי הפרקט במים, דבר שאינו אפשרי כלל בפרקט שעשוי מעץ טבעי. יתרון נוסף היא עמידותו לאורך שנים. את משטח ה-PVC ניתן לצפות ולהבטיח אריכות שנים מבלאי, פגעי מזג־אוויר, מזיקים שונים ועוד. וגם ה-PVC מאפשר לכם לעצב את החלל שבו אתם נמצאים כראות עיניכם ללא שום מגבלה במגוון צבעים וצורות. תוכלו להחליט על סגנון מסוים שאותו אתם אוהבים, והוא יעשה עבורכם על פי דרישתכם.

אין ספק כי לחומר ה-PVC יתרונות וחוזקות רבים, כמו גם מחירו האטרקטיבי ולכן הוא נחשב כמשטח מאד מומלץ.