פרקט פולימרי

מחפשים פרקט שהוא גם מדהים ביופיו וגם עמיד במים?

פרקט פולימרי מאפשר לכם ליהנות מכל העולמות- גם מראה של עץ וגם פרקט עמיד במים.

פרקט נגד מים העשוי חומר פולימרי אשר מציע יתרונות פונקציונליים יוצאי דופן ועמידות גבוהה.

אתם מוזמנים לשאול אותנו כל מה שתרצו לדעת, בשביל זה אנחנו כאן. דברו איתנו 👈

טיפים לבחירה ומה לקחת בחשבון לפני רכישה

הקסם בפרקט הפולימרי הוא שיש הפרדה מוחלטת בין האופי האסתטי של אריחי הפרקט לבין האופי הפונקציונלי שלהם. זה מתקבל מתוך כך שהפרקט הפולימרי עשוי מחומר פולימרי כלשהו, אך מציג על פני האריחים שלו תצלום של עץ כלשהו.

באופן הזה, ניתן לבחור את החומר באופן ייעודי על פי התכונות הפונקציונליות שהוא מציע, וללא תלות באופי החומר, ניתן לבחור גם את התצלומים שיוצגו על פני האריחים באופן ייעודי על פי הצרכים האסתטיים שלנו.

כך, כאשר אנו ניגשים לבחור בין סוגי הפרקטים הפולימריים השונים, אנו יכולים לבצע את השיקולים הללו באופן חופשי אך קפדני, וכדאי לנו לעשות זאת תוך בחינה מעמיקה של התכונות הבאות:

  • טיב החומר: החומר הפולימרי יכלול יתרונות פונקציונליות רבות בכל אופן, אך עדיין יש מקום לברור בין חומרי הגלם השונים כדי לבחור את זה אשר התכונות שלו ישקפו באופן הטוב ביותר את הצרכים שלנו – יש לבדוק את מידת העמידות למים, מידת השחיקה, הגמישות והאטימות, כל אלה יגדירו את אורך החיים של הפרקט נוכח מפגעים שונים אשר מאפיינים סביבות שונות.
  • תצלום העץ: מכיוון שמדובר בתצלום, נפרסות בפנינו אפשרויות מרובות במיוחד, אשר כוללות מיני עצים נפוצים ונדירים כאחד, ואף גוונים צבעוניים שלא ניתן למצוא באופן טבעי ויכולים להתאים לחלל שמתהדר בסגנון עיצובי מלא תעוזה – יש לבחון היטב את האפשרויות השונות של העץ כדי לבחור בסוג אשר יתאם באופן הנכון ביותר לצרכים העיצוביים שלנו.
  • עמידות תרמית: נקודה נוספת אשר נוגעת לטיב חומר הגלם ממנו עשויים האריחים היא מידת העמידות התרמית שלהם, ויש להדגיש אותה בנפרד – אחד מן היתרונות הטבעיים של העץ הוא שהוא מבודד תרמי (וגם מבודד חשמלי), והתכונה הזו מעניקה לו את האופי החמים שלו, מכיוון שהוא לא רגיל להתקרר גם בימי החורף – כדאי לבדוק את העמידות התרמית של החומר הפולימרי כדי שיהיה ניתן לשער כמה התחושה שהפרקט ייתן תהיה דומה לעץ טבעי.
  • ציפוי: פרקטים פולימריים לרוב כוללים ציפוי כלשהו, אשר משמר היטב את פנים החומר ואת תצלום העץ, ויש להקדיש תשומת לב לבחירת הציפוי הנכון – הציפוי משפיע על אריחי הפרקט בשני מישורים, הראשון הוא העמידות של הפרקט, כאשר ככל שהציפוי אטום יותר ועמיד יותר כך יהיה ניתן לשמור על הפרקט נקי ביעילות גבוהה יותר, והשני הוא המרקם של האריחים, שכן ככלות הכל, הציפוי הוא החלק עליו אנו דורכים, ואנו רוצים שהוא יספק לנו תחושה דומה ככל האפשר לעץ הטבעי.

מדוע לבחור בפרקט פולימרי?

אחד היתרונות המשמעותיים של פרקט פולימרי הוא, כאמור, עמידותו למים.
בשונה מרוב סוגי הפרקטים האחרים, שמתנפחים ובעצם מתקלקלים לגברי במגע עם מים.
לפרקט פולימרי, המורכב מPVC איכותי וסינטטי, 100% עמידות בפני מים, ואין שום בעיה לשטוף אותו עם דליי מים מלאים או לרצף אתו חדרי רחצה, בלי לגרום להתפשטות החומר.
בנוסף, הוא מתייחד בעמידות גבוהה במיוחד גם בפני שריטות ושחיקה.
ועל כן מתאים אפילו למקומות הומי אדם ומרחבים ציבוריים, ללא כל צורך בתחזוקה!

למעשה, ניתן לומר שחוזקו ועמידותו של הפרקט הפולימרי אינם פחותים משל רצפה רגילה.
חוזקו של הפרקט הפולימרי רב כל כך, שהוא מאושר ומתאים גם לשימוש כתחליף לדק במרפסת ובמרחבים חיצוניים, החשופים לקרינת השמש ולרטיבות הגשם.
לצד החוזק מרחיק הלכת, מגעו נעים וחמים, וניתן בהחלט לדרוך עליו בנוחות גם ברגליים יחפות, ואף לשבת ולשכב על גביו.
זאת ועוד: התקנתו של הפרקט הפולימרי קלה במיוחד, ונעשית על ידי קליק בחיבור עם הרצפות, כלומר באופן צף.
לפיכך, פרקט זה מעניק יתרון משמעותי במקרה של צורך בתיקוני צנרת בחדרי רחצה ואמבטיה, היות וניתן לפרקו מבלי לפגוע בו, באופן מהיר ופשוט, ולחזור ולהרכיבו מחדש בלי צורך להמתין או להשבית את המקלחת.

הפרקטים הפולימריים מתייחדים גם בתהודה מופחתת, מה שהופך אותם לשקטים במיוחד, וכן באפקט המונע החלקה.
לפיכך, הפרקט הפולימרי מתאים במיוחד להתקנה בחדרי רחצה, שירותים ואמבטיות, במטבחים לרבות האזורים שסביב הכיור.
וכן במרחבים חיצוניים כמו בגינה או במרפסת.