סוגי פרקטים

כיום, אחד מסגנונות הריצוף האהובים הוא הפרקט. הוא משרה אוירה חמימה, ביתית ונעימה. הפרקט גם מבודד מפני קור, תחזוקתו פשוטה ואינה מצריכה מאמץ ,והוא נראה נפלא גם לאחר עשורים עם הטיפול הנכון. בשל הביקוש הרב לפרקט כריצוף, ישנם סוגי פרקטים רבים ומגוונים, בעלי צבעים וטקסטורות שונות, שאת כולם תוכלו לבחור מתוך קטלוג פרקטים. במאמר זה נדון על כמה סוגי פרקטים שונים.

פרקט עץ | פרקט למינציה | פרקט פולימרי | פרקט pvc

לפניכם מגוון פרקטים שונים אשר עליהם נרחיב בקצרה:

פרקט למינציה – הבחירה הטובה ביותר לבחירה בפרקט אשר הנראות שלו טבעית למרות שהוא מעובד ומחירו הזול והאטרקטיבי. בבחירת פרקט זה יש לשים לב למאפיינים הבאים: זן העץ – יש לבחור בזן אשר מתאים ללמינציה כדי לשמור עליו לאורך זמן. עיבוד – לוודא שעיבוד העץ והלמינציה עמידים בפני אי אלו מפגעים ושעיבודו של הפרקט אכן מתאים לסביבה שבה הוא יורכב. ותצלום – הבחירה בתצלום אשר יודפס על גבי הפרקט היא זו שתקבע את קו העיצוב בחלל שבו יורכב הפרקט. לכן חשוב מאד לשים לב היטב לכל הפרטים הקטנים אשר מופיעים בתצלום, ולוודא כי אכן סגנון זה יראה הולם במשטח גדול.

פרקט פולימרי – פרקט זה מאפשר ליהנות ממראהו של עץ טבעי אך בד בבד מהשימוש במים על גבי הפרקט. פרקט זה מקבל את נראותו ע"י תצלום של עץ כאשר הוא מודפס על גבי חומר פולימרי. יש לבחון היטב את המאפיינים הבאים: טיב החומר הפולימרי – מומלץ לברר כי חומר הגלם שאותו אתם רוכשים אכן עמיד למים ושחיקה ושהוא אכן עמיד, גמיש ואטום. תצלום העץ – כיוון שמדובר בחומר פולימרי תוכלו לבחור במגוון סגנונות רחב שבעץ טבעי אינם אפשריים מרגוע ושקט ועד נועז ובולט. עמידות תרמית – פרקט טבעי הוא מבודד תרמי, מומלץ לבדוק אם גם חומר הגלם הפולימרי יחקה תכונה זו באופן מיטבי. ציפוי – בחירת הציפוי היא זו שתשפיע הן על עמידות וניקיון הפרקט לאורך זמן, והן על מרקמם של אריחי הפרקט עליהם אנו צועדים.

פרקט PVC – מושלם עבור נראות הבית שלכם, משום שהוא מאפשר יד רחבה בכל הנוגע לעיצוב ואסתטיקה. בעזרתו ניתן לעצב כל חלל באופן קלאסי, מודרני, צבעוני, מינימליסטי ועוד. בבחירתו חשוב מאד לשים לב למאפיינים הבאים: חיקוי חומרי גלם – ה- PVC מחקה חומריים טבעיים החל מעץ טבעי וכלה באבנים טבעיות ולכן מאפשר בחירת עיצוב כיד הדמיון. תצורות גיאומטריות – תוכלו ליצור איזו צורה, תדפיס, טקסטורה או תבנית שחשקה נפשכם. גימור – באופן כללי ה- PVC הוא מט ואינו מבריק, אך תוכלו לשנות זאת על פי טעמכם בעיצוב הסופי שתבחרו.

פרקט פישבון – כשמו כן הוא, דוגמתו מזכירה את אדרת הדג, המעניקה דוגמה גיאומטרית ייחודית לרצפה. הפרקט הולם עיצוב אירופאי בעל גוונים חמים, משרדי הייטק יוקרתיים, ניתן לראותו גם במוזיאונים והוא הופך לפופולרי גם במגזר הפרטי וניתן להזמינו מזנים שונים של עצים בהתאם לבקשת הלקוח. בשל שכבותיו המרובות הוא נחשב לעמיד ואיכותי שכן הטקסטורה שלו נעימה למגע והוא מאריך ימים בתחזוקתו.

סוגי הפרקטים הקיימים בשוק כיום

פרקט עץ –  הוא למעשה הפרקט הקלאסי עשוי העץ הטבעי. כשם שלכל זן עצים יש את הייחוד המאפיין אותם, כך תוכלו למצוא גם בפרקט העץ. חשוב לבחור באופן מושכל את סוג הפרקט שבו תשקיעו את כספכם, מאפיינים שונים המצריכים תשומת לב קפדנית הם: גוון העץ. כאן כדאי להשקיע מחשבה כיצד יראה הפרקט לאורך זמן, האם כדאי לצבוע אותו? האם הוא נמצא באזורים החשופים לשמש? ולאיזה גוון הוא עשוי להשתנות בעתיד. צפיפות – ככל שסיבי העץ בפרקט צפופים יותר כך הוא איכותי ועמיד יותר בפני פגעי מזג־האוויר ומזיקים שונים. גמישות – היא זו שעומדת את המשקלים אשר יונחו על גבי הפרקט ולכן חשוב מאד לבחור זן אשר מסוגל לשאת משקלים כבדים ולהשאר תקין ועמיד לאורך זמן ממושך. והמחיר- מחירו של עץ טבעי הוא יקר ולכן יש לבצע מחקר של הזנים השונים אל מול עלותם.

המותגים המובילים

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים בריצוף פרקט, פנו עוד היום למומחים שלנו לקבלת ייעוץ מקצועי הן על סוג הפרקט והן על התקנתו. כל פרקט מותקן באופן שונה ממשנהו. לכן, נשמח לספר לכם על ההתקנה המתאימה לכל סוג פרקט שאותו תחפצו.

צרו קשר עוד היום במספר: 077-9979535

הפרקט שלכם במרחק צעד קטן.