פרקט יוקרתי: רצפת העץ הטבעית המרשימה

פרקט יוקרתי: רצפת העץ הטבעית המרשימה
רצפת הבית משנה את מראהו לחלוטין. בשנים האחרונות הבית עבר מהפך ורבים ויתרו על הריצוף הקר לטובת המראה החמים של פרקט עשוי עץ. בעלי תקציב נמוך הסתפקו בלמינציה דקיקה שאינה עמידה בפני בלאי מתמשך ונוזלים. לעומתם, המעוניינים במראה ייחודי ומרשים לבית מתקינים ריצוף עץ בעל גוון טבעי המעלה את ערך הבית, קל לניקוי ומשתלב הן עם עיצוב מודרני והן עם עיצוב כפרי קלאסי.

מה מייחד את הפרקט היוקרתי בהשוואה ללוחות סטנדרטיים?

קיימים מגוון סוגים של פרקטים הנבדלים זה מזה באיכות חומרי הגלם מהם הפרקטים מיוצרים. בדומה לריהוט, ניתן לבחור בעץ טבעי מלא כמו עץ אלון, זנים אחרים של עצים, ריצוף עשוי מעץ מלאכותי או שבבי עץ שחוברו זה לזה יחדיו על מנת להעניק לרצפה מראה המזכיר עץ, כאשר הטקסטורה עליו שונה לחלוטין מאריח לאריח והתחושה שהוא מעניק היא טבעית ונוחה יותר.
העץ מוחלק, מעובד היטב ומצופה בשכבה נוספת המעניקה לו עמידות רבה. בנוסף בהליכה ברגלים יחפות על גבי פרקט יוקרתי, אינכם חשים את שבבי העץ תחת רגליכם אלא תחושה נעימה של הליכה על גבי לוח עדין וחלק.

חומר גלם איכותי שנשמר לאורך שנים רבות

שימוש בחומר גלם יוקרתי, בניגוד לחומרי גלם זולים יותר, נשמר לאורך שנים. תוכלו לנקות אותו בקלות רבה מאד באמצעות טאטוא בלבד ועם כמות מינימלית של נוזלים. בשמירה על העץ הזה, הוא ילווה אתכם שנים רבות. יתרון נוסף שיש לעץ הוא עוביו. לוחות עץ יוקרתיים יהיו עבים יותר ולכן לאורך השנים ניתן יהיה לחדש את הרצפה בקלות, להסיר שכבה דקיקה בחלקו העליון של העץ ולצבוע אותו בלכה מחדש. תוך יום אחד בלבד העץ יתחדש ויראה ממש כפי שנראה ביום שבו רכשתם אותו – גם בעוד עשור או יותר.

פרקט יוקרתי – אלפא פרקט

פרקט יוקרתי

תצורת לבנים היא התצורה המוכרת והנפוצה ביותר של הפרקט, בה אריחי הפרקט מופיעים כקורות ארוכות המסודרות זו לצד זו ופונות כולן לאותו הכיוון.

התצורה האהובה מוכיחה את עצמה כמספקת את מלוא הצרכים מן הפרקט, ובמיוחד כאשר היא ככל הנראה התצורה שמזכירה באופן האותנטי ביותר את ריצופי העץ המסורתיים של העבר.

עם זאת, יש לציין שתצורת הלבנים אינה חד משמעית לגמרי, ויש מקום לחלק אותה לשתי קטגוריות שונות:

  • אורכים משתנים של הפרקט: תצורה שבמסגרתה אריחי הפרקט מגיעים באורכים שונים, וכך הם נעדרים סדר מוכתב כלשהו, מה שמעניק לריצוף ניחוח אותנטי.
  • אורכים קבועים: תצורה שבמסגרתה אריחי הפרקט זהים זה לזה, וכך ניתן לזהות בקלות תבנית חוזרת בריצוף – באופן הזה הריצוף מוהל בו תחושה של טעם ושל קפדנות.

שתי הקטגוריות –האחת תבטא יותר טבעיות ושורשיות, והאחרת תבטא יותר סדר ומחשבה – שתיהן אוצרות בתוכן את התחושה הטבעית ביותר של העץ ויעניקו לחדר חמימות גבוהה.

מכאן, ניתן למהול תחושות נוספות בחדר באמצעות צבעי הפרקט השונים, בהם הבחירה בגוון ובבהירות עשויים לבטא תחושות שונות כמו יוקרה, קלסיקה, מודרניות ועוד.

פרקט יוקרתי

פרקט יוקרתי

כיצד הלוחות מתחברים זה לזה?

אחת מנקודות החולשה של פרקט זול הוא החיבור בין אריחי העץ. החיבור רופף ומבוסס על שכבה דקה מאד המשולבת על גבי שכבה אחרת. בניגוד לאפשרות המוזלת, שימוש באריחי עץ יוקרתיים מאפשרים חיבור הנראה כמעט כיחידה אחת מלאה. ניתן לעצב את הריצוף בגוונים שונים וליצור מראה מגוון וייחודי כאשר הלוחות השונים משולבים זה בזה או לבחור גוון אחד וטקסטורה אחידה בכל חללי הבית. לצד המראה המצודד החיבור המושלם בין האריחים מאפשר ניקוי קל יותר של הרצפה ואינו מאפשר לשאריות אבק או לכלוך להצטבר.

שימוש בחומרי הגלם הייחודיים: גם למתחמים משרדיים

מתחמי משרדים ומתחמים מסחריים יוקרתיים משלבים פרקט כחלק מעיצוב החנות. הדבר יוסיף גם לחללים אלה את המראה המהוקצע והעדין. אם מדובר בחנות קטנה מומלץ להשתמש בגווני עץ בהירים ובחנות גדולה או במשרד רחב ידיים, תוכלו לבחור מבין קשת רחבה של צבעים שיתאימו לעיצוב.
חלק מהחנויות משלבות מתחמי עץ עם חללים נוספים בהם יש שטיחים מקיר לקיר ותוחמים את החלקים השונים של החנות באמצעות שינוי הטקסטורות ברצפה. אם עד היום הסתפקתם רק בריצוף פשוט זה הזמן לתת דרור לדמיון ולגלות איך המשרד או החנות שלכם יכולים להראות עם שינוי קל של הרצפה בשילוב פרקט יוקרתי.

פרקט יוקרתי

פרקט יוקרתי

 

 

 

רצפות העץ, בעשורים האחרונים, שימשו כסמל סטטוס בבתי יוקרה בישראל, באירופה ובארה"ב. כיום, גם לכם יש אפשרות לשדרג את המראה הכללי של הבית באמצעות אריחי עץ איכותיים. הביטו ברצפה המותקנת כיום בדירה או הבית שלכם, בחרו את הגוון המועדף עליכם ודמיינו את המראה המרהיב המחודש לאחר שתתקינו את הריצוף המעוצב החדש.