פרקט עץ

מבצע משתלם! פרקט עץ אלון אמיתי רק ב- 130 ₪ למטר לא כולל מע"מ

פרקט העץ הוא סוג הפרקט המסורתי – הבסיסי ביותר והנפוץ ביותר.

פרקט העץ כולל את האיכויות הטבעיות והאסתטיות של העץ – החמימות, הביתיות והתחושה הנעימה שהוא נותן כאשר דורכים עליו.

מתלבטים? בואו אלינו לייעוץ ונגלה יחד מה הכי מתאים לצרכים שלכם >>

טיפים לבחירת פרקט עץ ומה לקחת בחשבון לפני קניה

פרקטים עשויים עץ טבעי הם משפחה מגוונת ממש כמו שמשפחת העצים היא משפחה מגוונת. באופן תאורטי, ניתן ליצור פרקטים מכל סוג עץ, שכן מדובר רק על חיתוך העץ לכדי אריחים ותו לא.

אך עם זאת ישנו אוסף מצומצם יותר של זנים אשר משמשים עבור פרקט, ואלו נבחרו מתוך האיכויות הטבעיות שלהם. באופן הזה אפשר להבטיח שלא משנה באיזה סוג פרקט עץ נבחר, נקבל תוצר איכותי ומהימן, אך כדאי להרחיב את הבדיקה ולברור היטב בין סוגי העץ השונים כדי לבחור את סוג הפרקט הטוב ביותר.

הבחירה צריכה להיעשות באמצעות מתן תשומת לב למאפיינים הבאים:

  • גוון: זני העצים השונים נבדלים זה מזה בגוון שלהם, ולכן יש מקום לבצע את שיקולי הבחירה בהתאם לצבע העץ – מכיוון שמדובר בעץ טבעי, סביר להניח שניתן לצבוע אותו, וסביר להניח שהגוון הטבעי שלו ישתנה לאורך זמן ובהתאם לחשיפה לשמש, ולכן כדאי לברר גם את הנתונים הללו ולבחון כיצד הפרקט ייראה לאורך זמן.
  • צפיפות: העץ עשוי סיבים סיבים שעשויים להיות צפופים יותר או פחות, ולצפיפות הזו יש תפקיד משמעותי בעמידות של העץ למפגעים חיצוניים – ככל שהעץ יהיה צפוף יותר, כך הוא יהיה רגיש פחות לרטיבות, ללחות ולמזיקים שונים.
  • גמישות: הגמישות של העץ משחקת גם היא תפקיד משמעותי, מכיוון שהיא משפיעה באופן ישיר על היכולת של העץ לשאת משקלים – יש לבחון את הסביבה בה אנו מתכננים להתקין את הפרקט ואת העצמים שעתידים להיות מונחים עליו, וכך לבחור בפרקט עץ מזן שיוכל לשאת את המשקלים הללו מבלי להינזק.
  • מחיר: אנו יכולים לבחור בעץ האיכותי ביותר מבחינת התכונות שלו והמרהיב ביותר מבחינת המראה, אך הדבר יעלה לנו במחיר גבוה – מכיוון שמדובר בעץ טבעי, מחיר הפרקט נע בהתאם למחירי העץ, ולכן יש צורך לבדוק היטב את הזנים השונים ואת העלויות שלהם כדי שיהיה ניתן לבחור בפרקט שיעמוד במחיר הרצוי.

יתרונותיו של פרקט העץ באלפא פרקטים

  • איכות העץ – חומרי הגלם אצלנו, כלומר, העצים שלנו שמיועדים לפרקט שלכם נבחרים בקפידה ועומדים באיכות הגבוהה ביותר.
  • התאמה מלאה – מבחר סוגי העץ שתמצאו אצלנו יאפשרו לכם להתאים את הפרקט בדיוק לצרכים שאתם מחפשים.
  • מותגים מובילים – אצלנו תמצאו את כל מותגי הפרקטים המובילים והטובים בעולם – הכל במקום אחר לבחירתכם.
  • עמידות לטווח ארוך – כיוון שאנו מתעסקים רק עם חומרי הגלם הטובים ביותר פרקט העץ שלכם יעמוד בכבוד במבחן הזמן.
  • גמישות עיצובית – שנים של ניסיון הביאו אותנו למקום בו אנו יכולים לייצר עבורכם אפשרויות בלתי מוגבלות של מראה ועיצוב לפרקט.

המותגים המובילים